REPREZENTANT VANZARI CLIENTI CORPORATE

Tipografia REAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Contactarea potentialilor clienti corporate din portofoliul alocat, identificarea nevoilor si oferirea unor solutii adecvate;

Negocierea si incheierea contractelor in conformitate cu politica comerciala a companiei;
Managementul eficient al portofoliului de clienti pentru atingerea obiectivelor de vanzari;
Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliu in scopul fidelizarii acestora;

Planificarea si raportarea zilnica a activitatii de vanzari in CRM;
Realizarea lunara a obiectivelor de vanzari (cifra de vanzari si incasari, dif. P4/gross margin).

CERINTE

Experienta minim 5 ani in vanzarea B2B si cel putin 2 ani in vanzarea catre clienti corporate;

Constituie avantaj experienta in vanzarea produselor si serviciilor tipografice;

Excelente abilitati de negociere si de comunicare (scris si oral), capacitate de relationare si mentinere a relatiilor cu clientii;
Creativitate si disponibilitate de a invata lucruri noi (produse, servicii, tehnologii) pentru a realiza o vanzare consultativa de succes;

Persoana perseverenta, motivata, cu initiativa si orientata spre rezultate;

Spirit antreprenorial, gandire pozitiva si atitudine proactiva in relatia cu prospectii/clientii activi;

Excelente abilitati privind managementul timpului;
Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

Tipografia REAL pune la dispozitia candidatilor portofolii de clienti cu potential, soft-uri de specialitate, suport in derularea activitatii.

Se ofera un pachet salarial si de beneficii motivant (salariu fix, comision din vanzari, bonus pentru "PERFORMERII LUNII", masina, laptop, training de produs)

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de top in domeniul tipografic