REPREZENTANT VANZARI BUCURESTI

IMPEX BOCK

Job expirat

RESPONSABILITATI

- prezentarea si promovarea portofoliului de produse si servicii ale companiei ;
- urmarirea cresterii gradului de prezenta al produselor companiei in zona de responsabilitate
- identificarea potentialului zonal
- dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti din zona alocata
- marirea bazei de clienti a firmei si volumul de vanzari prin atragerea de noi clienti in functie de potentialul zonei
- asigurarea incasarilor platilor in termenele de plata stabilite
- planificarea si intocmirea de rapoarte specifice privind activitatea zilnica;
- promovarea si vanzarea produselor conform obiectivelor stabilite;
- identificarea oportunitatilor pe piata si exploatarea lor;
- urmarirea realizarii in termen a obligatiilor contractuale si asigurarea livrarii ritmice a produselor in cantitatile prevazute in comanda;
-negocierea si semnarea contractelor cu clientii firmei, in limita competentei acordate de catre Directorul de vanzari
- raportarea saptamanala/zilnica dupa caz, a problemele aparute in derularea activitatilor curente si gasirea solutiilor de rezolvare a acestora;
- urmarirea concurentei si propunerea solutiilor eficiente in promovarea produselor.

CERINTE

- Experienta min 2 ani in sales FMCG;
- Persoana dinamica si capabila sa lucreze independent
- Excelente abilitati de comunicare, relationare
- Abilitati de persuasiune, negociere;
- Gandire analitica
- Capacitatea de a lucra in echipa;
- Orientare spre client - identifica usor si intelege nevoile si dorintele acestora
- Orientare spre rezultate, organizat si ordonat;
- Capabil sa gaseasca solutii, insistent, creativ, cu initiativa;
- Prezenta agreabila, dinamic si energetic
- Disponibilitate la deplasari si program prelungit
- Cunostinte operare PC: Word, Excel
- Studii medii/superioare
- Permis conducere categoria B, minim 2 ani ;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv bazat pe realizari ;
- telefon mobil de serviciu;
- autoturism de serviciu;
- posibilitati de promovare.

SC Impex BOCK SRL este o companie romaneasca cu capital privat avand ca preocupare primordiala importul si distributia de produse alimentare premium reprezentand branduri recunoscute international in regim pre-comanda cu utilizarea SFA.
Pentru mai multe detalii: www.bock.ro