Reprezentant Vanzari

NEUNCINETRU SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele Reprezentantului de Vanzari:
- dezvoltarea si intretinerea portofoliului de clienti;
- realizarea obiectivelor de vanzari lunare.

Descrierea activitatii:
In cadrul acestui job avem doua directii mari de derulare a activitatii: vanzari directe si vanzari indirecte.

Vanzarile directe presupun realizarea de prezentari in scopul vanzarii catre persoane fizice sau juridice prin stabilirea de intalniri in locatii de comun acord agreate - obiectivul nostru este de a facilita clientilor intalniri in mediile preferate de acestia; aceasta presupune deplasari in interiorul localitatii.
Aceasta activitate presupune intretinerea si dezvoltarea relatiilor cu intreg portofoliul de clienti si dezvoltarea continua a cunostintelor in domeniu pentru a putea desfasura un proces bazat pe consultanta in materie de fashion.
Pentru desfasurarea acestei activitati exista un protocol bine definit.

Vanzarile indirecte presupun introducerea produselor in locatii partenere (magazine). Pentru aceasta activitatea este necesara prezentarea portofoliului de produse, prezentarea ofertei pentru parteneri, listarea produselor, aprovizionarea periodica - vizite cu o frecventa bine stabilita, mentinerea relatiei, colectarea de feedbackuri.

CERINTE

Responsabilitatile Reprezentantului:
- cunoasterea in detaliu a caracteristicilor produselor;
- consilierea clientilor in alegerea produselor;
- gestionarea stocului de marfa existent si a comenzilor;
- mentinerea unei bune imagini de piata a companiei prin comportament si prin respectarea aspectului propriu.

BENEFICII OFERITE

Beneficiile Reprezentantului:
- posibilitatea de a accesa beneficiile unui mod de lucru bazat pe parteneriat (salariu fix - contract de munca + variante de comisionare foarte atractive);
- posibilitatea de a lucra intr-un mediu prietenos;
- posibilitati de avansare in cadrul companiei;
- instrumente de lucru calitative si posibilitatea de dezvoltare intr-un mediu profesional.

Baza fondarii companiei noastre are un istoric de 15 ani de experienta in domeniul bijuteriilor. Din 2007 lucram la dezvoltarea a doua marci de bijuterii lansate in 2008 - SI (www.si-gallery.com), respectiv 2009 - Missi (www.missi.ro). Strategia companiei noastre are pe termen mediu definit un plan de dezvoltare bazat pe vanzari directe pentru ambele marci de bijuterii.
Viziunea noastra - Propagarea frumosului in lume
Misiunea noastra - Dezvoltarea unor marci de accesorii cu acoperire pe toate segmentele de consumatori in vederea obtinerii lidershipului la nivelul Romaniei si la nivel mondial in segmentul Premium
Valorile ce stau la baza modului de lucru sunt:
- Nu exista angajati – Exista o echipa de parteneri
- Suntem responsabili si actionam ca atare
- Corectitudine, Intelepciune, Veselie, 0% Stres

Pentru detalii referitoare la portofoliul nostru de produse puteti vizita:
www.si-gallery.com si www.missi.ro.