REPREZENTANT VANZARI - BE PROFFICE

BE PROFFICE-membru RTC Holding

Job expirat

RESPONSABILITATI

- cerceteaza piata si identifica potentialii clienti;
- dezvolta portofoliului de clienti potentiali;
- propune strategia de abordare si dezvoltare a clientilor;
- ofera clientilor potentiali informatii despre organizatie, produse, preturi, stocuri, oferte speciale, corespondenta, cataloage;
- elaboreaza si prezinta oferte potentialilor clienti;
- participa la negocierea termenilor contractuali si incheierea contractelor cu clientii;
- supravegheaza atent piata si ofertele concurentei;
- asigura si raspunde de incasarea la timp a facturilor aferente clientilor alocati;
- raspunde de oferirea solutiilor conform cerintelor clientului;
- lucreaza in echipa cu back-office pentru dezvoltarea continua a clientilor;
- urmareste ca vanzarea catre clientii sai sa se realizeze cel putin cu acoperirea costurilor minime aferente tranzactiilor respective;
- coopereaza permanent cu departamentul marketing aprovizionare pentru rezolvarea solicitarilor clientilor legate de produse speciale sau care lipsesc din stoc;
- mentine relatii bune de colaborare cu colegii si celelalte departamente implicate in procesul vanzarii si informeaza seful direct de toate problemele aparute care pot altera procesul vanzari.

CERINTE

- studii medii sau superioare;
- tinuta business;
- disponibilitate la program prelungit;
- permis de conducere auto categoria B.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix;
- masina de serviciu;
- telefon mobil de serviciu;
- bonusuri in functie de realizari;
- traininig dupa angajare;
- posibilitatea de dezvoltarea a carierei atat in cadrul firmei cat si in cadrul RTC Holding.

Pe o piata dominata de companii multinationale, RTC Holding reprezinta unul din putinele grupuri comerciale mari in proprietate romaneasca, un holding cu mai mult de 65 de companii, lider pe zona de birotica-papetarie (Office Express), cargo-curierat (TCE) si retail produse media (Diverta).
Pentru RTC Holding, 2005 a insemnat aniversarea a 15 ani de activitate pe piata romaneascasi o strategie de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata printr-o politica de achizitii spectaculoase: Grupul Best, Sistec, Simtech Datacom, ProCa si nu in ultimul rand distribuitorul de carte ProNoi.