Reprezentant Vanzari B2B Solutii IT

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabil pentru toate activităţile de vânzare în conturile sau regiunile alocate . Administreaza calitatea şi consecvenţa de livrare a produselor şi serviciilor.

CERINTE

• Prezinta şi vinde produsele firmei şi servicii pentru clienţi actuali şi potenţiali.
• Pregătirea planurilor de acţiune şi a strategiei de vanzari.
• Urmărirea oportunitatilor noi si recomandarilor rezultate din activitatea de teren.
• Identificarea perspectivelor de vânzări
• Pregătirea prezentarilor, propunerilor şi contractelor de vânzare.
• Stabilirea şi menţinerea legaturii cu clienti actuali şi potentiali.
• Gestionarea serviciilor de cont prin controale de calitate şi follow-up.
• Identificarea şi rezolvarea problemelor clientului.
• Pregatirea rapoartelor de status, inclusiv activitatea, inchideri, follow-up, şi atingerea target-ului

Cerinte:
• Abilitatea de a convinge şi de a-i influenţa pe ceilalţi. Abilitatea de a dezvolta şi livra contracte. Abilitatea de a crea, compune, şi edita materiale scrise de marketing. Abilităţi puternice interpersonale şi de comunicare. Cunoştinţe de publicitate şi de promovare a tehnicilor de vânzare.
• Mentinerea unui aspect profesional şi oferind o imagine pozitivă a companiei
• Permis de conducere, B
• Experienta anterioara in vanzari servicii - 1-2 ani.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!