Reprezentant Vanzari B2B, segmentul Hygene

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Sa promovezi si sa vinzi proactiv produsele companiei, segmentul Hygiene;
• Sa dezvolti si sa mentii relatiile cu actualii si potentialii clienti la toate nivelele decizionale, din cadrul industriei desemnate, cu scopul de a inregistra vanzari din intregul portofoliu de produse ale companiei;
• Sa demonstrezi utilizarea produselor si aplicabilitatea lor in diverse ramuri din segmentul industrial;
• Sa informezi periodic managementul despre situatiile aparute si sa colaborezi cu departamentele suport pentru a asigura calitatea, preturile si cerintele de livrare catre clienti;
• Sa negociezi inchiderea vanzarii si sa completezi documentatia necesara;
• Sa participi activ la prezentari si seminarii si sa implementezi promotiile tactice care se dovedesc a fi optime;
• Sa urmaresti cresterea profitabilitatii vanzarilor in procesul realizarii de venituri suplimentare de la clientii
existenti / noi;
• Sa realizezi rapoarte privind activitatea desfasurata;

CERINTE

Esti candidatul potrivit pentru acest rol? Hai sa ne cunoastem!
Cautam pentru clientul nostru, lider in comercializarea hartiei si furnizarea de solutii adaptate nevoilor de utilizare si ambalare, o persoana proactiva, entuziasta, cu dorinta de dezvoltare in domeniul vanzarilor si orientata catre rezultate.

Ca sa reusesti, ai nevoie de:
• Experienta in vanzari B2B, cel putin un an;
• Experienta in domeniul Hygiene: dispensere, sapunuri, prosoape din hartie, servetele, lavete;
• Cunoasterea pietei de profil reprezinta avantaj;
• Abilitati de comunicare, vanzare si negociere;
• Studiile superioare reprezinta avantaj;
• Permis conducere categoria B;
• Cunoasterea limbii engleze;
• Domiciliul in Bucuresti;
• Cunostinte operare PC (MS Office);
• Capacitate de prioritizare, atentie la detalii si dedicare in rezolvarea solicitarilor semnalate de catre client;
• Capacitate de a lucra in echipa;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv (salariu fix + comision);
• Masina si telefon;
• Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivate;
• Posibilitatea de a-si forma propria echipa in viitor;
• Stabilitatea postului pe termen lung;

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.