REPREZENTANT VANZARI B2B - PAPETARIE - BIROTICA

SISCOM MEDIA SERVICES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
- urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
- participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
- stabilirea si participarea la intalnirile cu clientii;
- intocmirea documentatia premergatoare intalnirilor;
- redactarea rapoartelor dupa intalniri;
- intocmirea documentelor comerciale;
- raspunderea pentru calitatea aprovizionarii clientilor;
- raspunderea monitorizarii incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
- participare activa la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
- asistarea directorul de vanzari la intalniri si negocieri;
- urmarirea derularii si finalizarii contractelor

CERINTE

- Experienta minim 2 ani in vanzari directe in distributie, avantaj cunoasterea pietei (birotica-papetarie);
- Avantaj experienta relevanta in piata de birotica-papetarie;
- Permis auto categoria B;
- Cunostinte Ms Office;
- Abilitati de negociere, vanzare, orientare catre client;
- Persoana energica, pozitiva,adaptiva;
- Abilitati excelente de comunicare;
- Disponibilitate zilnica la lucrul in teren.

BENEFICII OFERITE

•Pachet salarial motivant;
•Posibilitatea dezvoltarii si avansarii in cariera in cadrul unei firme de succes.

Distributie papetarie si birotica, articole de birou, tehnica de birou, consumabile, mobilier birou si promotionale.