Reprezentant Vanzari B2B

FINDERS

Job expirat

RESPONSABILITATI

FINDERS Recruteaza pentru clientul sau, companie de referinta in domeniul echipamentelor pentru industria alimentara si hoteliera.

Rolul noului angajat:
- reprezinta compania in relatia cu clientii si potentialii clienti, mareste portofoliul de clienti;
- promoveaza imaginea companiei, produsele si serviciile din portofoliul, precum si ofertele speciale catre clienti;
- implementeaza politica de vanzari promovata de seful direct;
- urmareste atingerea targetului lunar/anual vanzari;
- urmareste respectarea termenelor de plata si al plafoanelor de creditare alocate clientilor;
- elaboreaza rapoarte de vanzari;
- raspunde pentru stocul de marfa incredintat si pentru recuperarea contravalorii facturilor emise;

CERINTE

studii superioare; studiile superioare tehnice constituie un avantaj
- dinamism,orientare catre client, initiativa si spirit antreprenorial
- capacitate de identificare a oportunitatilor si viziune asupra dezvoltarii afacerii
- profesionalism si integritate in relatie cu compania, partenerii si clientii
- experienta in vanzari de minim 3 ani;cunoasterea pietei de echipamente;cunoasterea pietei HORECA
- capacitate de abordare si intretinere a clientilor mari; strategici.
- cunostinte economice: clauze contractuale; intocmire facturi, chitante, avize
- excelente abilitati de comunicare, negociere, relatii cu clientii
- dorinta de autodezvoltare, disponibilitate la acceptare si oferire de feedback constructiv
- carnet de conducere cat B
- cunostinte operare PC; programe gestiune

BENEFICII OFERITE

Salariu fix si comisioane cf. schemei de bonusare
telefon, laptop, masina
training

FINDERS furnizeaza servicii complete si integrate de resurse umane. Noi adaugam valoare prin personalizarea programelor de consultanta, instruire si recrutare - selectie de personal pe care le propunem clientilor. Completam solutia cu oferirea de servicii de administrare personal, managementul securitatii si sanatatii in munca si a situatiilor de urgenta , consultanta legislativa.