REPREZENTANT VANZARI AUTO

MERIDIAN DACIA RENAULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Stabileste si dezvolta relatii profesionale cu clientii companiei;
Actioneaza in permanenta in vederea cresterii numarului de clienti activi;
Participa la actiunile de marketing organizate de companie si de catre producator;
Raspunde de actualizarea datelor clientilor sai in baza de date a companiei;
Informeaza in permanenta superiorul direct asupra tuturor evenimentelor semnificative din activitatea sa, cum ar fi: clienti noi, clienti pierduti, activitati sociale, activitati ale competitiei etc.;
Mentine, gestioneaza si dezvolta baza de clienti a companiei;
Ofera consultanta clientilor in vederea alegerii produsului solicitat din gama Dacia si Renault ca si a celei mai avantajoase modalitati de achizitie (cash, rate, leasing);
Promoveaza produsele si serviciile complementare oferite de companie;

CERINTE

Excelente abilitati de comunicare, negociere si relationare interpersonala;
Capacitate de organizare a activitatii individuale;
Capacitatea de a constitui si a gestiona o baza de date;
Atitudine proactiva, orientare catre rezultate si performanta;
Amabilitate si perseverenta;
Persoana matura, responsabila cu o experienta in vanzari de minim 2 ani;
Cunostinte operare PC;
Permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Programe de formare profesionala;
Salariul fix plus comision din vanzari

Obiect de activitate complex, axat pe oferirea de servicii de consultanta manageriala pentru societatiile din grupul Meridian!