Reprezentant vanzari/Agent vanzari

INP Quality

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea targetului de vanzari alocat
Marirea numarului de clienti
Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Isi planifica activitatea de vanzare
Participa la sedintele de vanzare saptamanale
Face rapoarte de activitate - zilnic
Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
Invata produsele si caracteristicile tehnice
Prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator

CERINTE

Facultate - de preferat. Inginer - de preferat
Experienta minim 3-5 ani - de preferat
Experienta in vanzare este un atu
Cunostinte PC: Word, Excel
Carnet de conducere (B)si experienta min 3 ani - de preferat
Aspect - business

Profilul candidatului ideal:
Abilitatea de a aplica cu strictete a Procedurile de Vanzare
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
Abilitati de analiza si planificare.
Personalitate deschisa - relationeaza usor cu clientii potentiali
Atitudine orientata spre clienti. Identifica si intelege nevoile si dorintele clientilor
Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect
Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative
Dinamic, energic, Disponibil sa calatoreasca
Optimist, psihic excellent, stare de sanatate buna. Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

Salariu baza ( 275-300Euro ) plus comision din vanzari& incasare functie de rezultatele obtinute
Perioada de proba 60-90 de zile pentru agrere produse , metodologie , piata si obligatii contractuale
Se ofera pentru experienta in domeniu bonus contractual
Dupa perioada de proba conditionat de resultatele imediate se ofera :
Masina de serviciu si extra bonus
Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere la fiecare 90 de zile .

DESCRIEREA FIRMEI

Reprezentanta si Distributie -Producatori europeni pentru
Automotive : consumabile ,accesorii, scule si echipamente pentru vopsitorii auto si industriale , Car-Care&Cosmetics