Reprezentant Vanzari

SC Grup Management SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea consta in valorificarea spatiului publicitar din revistele pe care compania le detine, atragerea de sponsori pentru evenimentele organizate si presupune:
- identificarea noilor clienti pe piata / realizare baza de date potentiali clienti;
- crearea si dezvoltarea relatiilor cu clientii;
- transmiterea si prezentarea de oferte catre clienti;
- negocierea contractelor si a ofertelor;
- urmarirea desfasurarii contractului conform clauzelor.

Obiective:
- realizarea targetului de vanzare alocat;
- marirea numarului de clienti;
- derularea unei activitati corecte, profesioniste in firma.

CERINTE

- Candidatul ideal trebuie sa isi doreasca o cariera in vanzari, sa comunice usor si clar, sa fie un bun negociator, sa respecte termenele limita.
- Alte cerinte esentiale: spirit de observatie, putere de persuasiune, indrazneala si curaj.
- Cunostintele de operare PC (Word, Excel, Powerpoint),
- Limba engleza (nivel mediu sau avansat) sunt cerinte obilgatorii.
- Carnetul de sofer poate reprezenta un avantaj, dar nu este un criteriu de selectie.
- Postul este ideal pentru studentii in an terminal sau absolventi de facultate cu profil economic.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant (salariu, bonusuri, tichete de masa, vacante etc);
- conditii de lucru foarte bune (sediu central, calculator, internet etc);
- telefon;
- deplasari in tara.

Postul ofera oportunitatea dezvoltarii profesionale si personale in cadrul unei companii ale carei principale activitati sunt:
- editarea revistelor VIP, Vacante si Calatorii, Lumea Misterlor, Cuvantul, Eu.Ro.Com, majoritatea aflandu-se in pozitia de lider pe segmentul lor de piata
- organizarea de evenimente, PR
- turism
- pregatire si formare profesionala