Consultant financiar

Signal Iduna Asigurari de Viata SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura service post vanzare de calitate clientilor si dezvolta o relatie pe termen lung intre acestia si companie
Participa activ la realizarea target-ului de vanzari al echipei si la atingerea obiectivelor calitative, respectand politica de vanzari a companiei

CERINTE

Bune abilitati de relationare si comunicare cu clientii, capacitatea de a dezvolta parteneriate de lunga durata cu acestia
 Experienta anterioara in vanzarea produselor financiare constituie un avantaj
 Abilitati de negociere si solutionare a cererilor clientilor
 Capacitate de analiza, identificare si valorificare a oportunitatilor de vanzare
 Orientare clara catre rezultate si atingerea target-ului de vanzari

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Programe de training la standarde germane, adaptate fiecarui nivel de cariera
 In functie de performanta, concursuri cu bonusuri si alte premii, vacante, posibilitatea de acces in cluburile exclusiviste ale consultantilor de succes

DESCRIEREA FIRMEI

Descrierea firmei:
SIGNAL IDUNA este unul dintre grupurile financiare de top de pe piata germana cu expertiza in asigurarile de sanatate, viata si accident. Misiunea Signal Iduna Romania este de a deveni lider pe piata asigurarilor de sanatate. Pentru a ne atinge obiectivele, continuam sa ne extindem forta de vanzari in marile orase.