Reprezentant Vanzari

Salus International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
Implementarea strategiei de vanzari a firmei
Administrarea clientilor existenti si extinderea portofoliului de clienti
Realizarea targetului de vanzari

Activitati:
Invata produsele si serviciile oferite de firma, prin training specific
Dezvolta relatiile cu clientii actuali
Identifica noi clienti potentiali si actualizeaza baza de date existenta
Viziteaza clientii actuali/potentiali, le prezinta produsele si serviciile oferite de Salus Group
Verifica bonitatea/solvabilitatea clientilor
Urmareste incasarile de la clientii din portofoliu
Desfasoara activitati specifice vanzarilor: planificare vanzari, negociere contracte, participare la sedintele de vanzari saptamanale, intocmire rapoarte zilnice de activitate, participare la elaborarea strategiilor de vanzari in perioada urmatoare (prognoze, obiective, etc.)
Activitati de marketing: culegere informatii de piata, informatii despre clientii potentiali, concurenta.

CERINTE

Studii superioare, cunostinte PC, permis auto categ.B
Experienta min 2 ani in vanzari; experienta in domeniul materialelor si sistemelor de constructii constituie un avantaj
Abilitati dezvoltate de comunicare si intelegere a cerintelor clientului
Caracter dinamic, perseverent, eficient (orientat spre rezultate)
Aspect profesional - clasa business

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru la standarde occidentale
Posibilitati de promovare - Director de Produs
Salariu fix + comisioane vanzari lunare progresive, cumulative
Telefon mobil si autoturism full time.

SC SALUS INTERNATIONAL SRL este componenta a grupului de firme SALUS, fiind specializata in importul si comercializarea materialelor de constructii si a sistemelor de amenajari interioare. Este reprezentanta exclusiva in Romania a grupului FIDENSA Spania si distribuitor autorizat BPB Gypsum-Rigips (nr.1 mondial in sisteme gips-carton), Wienerberger (nr.1 mondial in sisteme de caramizi), Bramac-Austria, Ruukki - Finlanda. De asemenea, importa si distribuie produse ale unor firme din Austria, Cehia, Slovacia, Grecia, etc.
Salus International s-a impus printre cele mai dinamice firme din aceasta piata, realizand cresteri anuale constante de peste 20% si cifre de afaceri anuale de ordinul zecilor de miliarde de lei.
Celelalte firme din cadrul grupului SALUS au activitati conexe domeniului, inclusiv realizarea de lucrari de amenajari interioare cu echipe proprii specializate.