REPREZENTANT VANZARI

Books Unlimited

Job expirat

RESPONSABILITATI

 Prospectarea pietei si identificarea posibililor clienti;
 Contactarea acestora si prezentarea serviciilor Books Unlimited;
 Negocierea termenilor contractuali si incheierea contractelor;
 Pregatirea documentatiei pentru licitatii si alte proiecte similare;
 Urmarirea desfasurarii contractelor;
 Dezvoltarea unei legaturi permanente cu clientii companiei.

CERINTE

Abilitati profesionale:
* Abilitati de vanzare - candidatul stie sa contacteze persoanele de decizie la un potential client, stie sa puna intrebari pentru a descoperi nevoile clientului, sa finalizeze si sa mentina o relatie pe termen lung cu clientul;
* Atitudine orientata catre clienti - anticipeaza asteptarile clientului si ofera un plus de valoare pentru a raspunde cerintelor acestuia;
* Abilitati de comunicare & prezentare - isi structureaza ideile si pune accentul pe aspectele importante, asculta activ, raspunde concis si clar, este o prezenta placuta si ingrijita;
* Cunostinte avansate de Word, Excel;
* Limbi straine - fluent in limba engleza;
* Disponibilitate de a calatori; permis de conducere.

Abilitati la nivel personal:
* Relatii interpersonale - comunica usor cu persoanele din jur si se adapteaza tipurilor diferite de personalitate;
* Creativitate - cauta in permanenta metode noi de abordare si de atingere a obiectivelor; gaseste noi proiecte de vanzari si le pune in practica;
* Implicare - nu se limiteaza la activitatile din fisa postului si anticipeaza problemele ce pot aparea;
* Perseverenta;
* Siguranta de sine;
* Capacitati metodice de lucru.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, salariu fix + commission