Sales Manager

MS Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea bazelor de referinta cu clienti actuali si potentiali;
- Identificarea oportunitatilor de afaceri si a potentialilor clienti;
- Implicarea activa în negocierea si semnarea contractelor de cercetare;
- Dezvoltarea de relaţii strânse cu persoane de contact cheie de la client în scopul rezolvarii optime a posibilelor problemelor comerciale în moduri care sporesc şi consolideaza interesele companiei;
- Realizarea de cotaţii si trimiterea lor la client în termenul de timp agreat si in parametrii de calitate si pret corespunzători;
- Promovarea unei imagini profesioniste a companiei in piata;
- Cresterea veniturilor si profitabilitatii companiei prin realizarea cifrei de vanzari;;
- Prognozarea vanzarilor pe termen scurt/mediu/lung;
- Raportarea zilnica catre Directorul Executiv cu privire la statusul vanzarilor, problemele intampinate si modul lor de rezolvare.

CERINTE

- Minim 2 ani experienta in sectorul vanzarilor Business-to-Business;
- Studii superioare in domeniul marketing, sociologie (constituie un avantaj);
- Persoana optimista si proactiva;
- Prezentare excelenta si abilitati avansate de negociere;
- Abilitatea de a identifica noi oportunităţi de afaceri si de a propune instrumente de cercetare relevante;
- Abilitati de lucru cu calculatorul (in special PowerPoint si Excel)
- Responsabilitate si dorinta de afirmare intr-un mediu activ si competitiv;
- Permis de conducere categoria B (avantaj).

BENEFICII OFERITE

Dupa perioada de proba:
Salariu atractiv + Bonusuri in functie de performante
Telefon mobil;
Masina pentru deplasari.

MS Consulting este o companie de cercetare full-service specializată în realizarea proiectelor de cercetare calitativa& cantitativa efectuate in mediul offline/online si acordarea de servicii de consultanta.