REPREZENTANT VANZARI

Tehnoworld

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identificarea pietei: arie geografica si portofoliul de clienti din zona alocata.
- in concordanta cu politica companiei, pregatirea si implementarea strategiei de vanzari in aria alocata.
- elaborarea propunerilor de contract si negocierea conditiilor contractuale.
- derularea contractelor din aria de responsabilitate din momentul primirii comenzii până la încasarea debitelor.
- urmarirea realizarii planului de vanzari.
- intocmirea şi prezentarea de rapoarte privind activitatea de vânzări din aria de acoperire.
- evaluarea şi prezentarea de propuneri pentru dezvoltarea afacerii in aria de acoperire.
- monitorizarea pietei si concurentei.

CERINTE

- studii superioare (tehnice / economice).
- cunoasterea pietei specifice (constituie avantaj).
- cunostinte privind tehnici de negociere si de vanzare teava PE.
- persoana orientata spre rezultate.
- excelente abilitati de comunicare.
- capabil sa lucreze intr-un mediu dinamic si concurential.
- capacitate de convingere / argumentare.
- permis de conducere cat. B, disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial în funcţie de realizări.
- Masina si telefon de serviciu.

DESCRIEREA FIRMEI

www.tehnoworld.ro