REPREZENTANT VANZARI

Flaplast SRL - membru RTC Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea colegului nostru va consta in:
- promovarea produselor industriale;
- gestionarea relatiei cu clientii existenti;
- identificarea de noi clienti si oportunitati de vanzare;
- mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
- identificarea si contactarea potentialilor clienti;
- negocierea si incheierea contractelor;
- actualizarea bazei de date si realizarea de rapoarte periodice;
- realizarea targetului de vanzari.
Colegul nostru isi va desfasura activitatea sa in Bucuresti si zonele limitrofe promovand produsele grupului FLARO - Sibiu.

CERINTE

Profilul candidatului nostru:
- Studii superioare de inginerie (avantaj electro/mecanic)
- Experienta in vanzari produse industriale minim 6 luni
- Experienta minim de 5 ani in prelucrari mecanice, prelucrari prin injectie in plastic, acoperiri metalice.
- Persoana dinamica, atitudine proactiva;
- Abilitati de comunicare si negociere;
- Limba engleza nivel avansat (constituie avantaj cunoasterea limbii germane sau italiene)
- Carnet de conducere
- Cunostinte operare calculator

BENEFICII OFERITE

Pachetul pe care il oferim viitorului nostru coleg cuprinde:
Bonusuri in functie de realizari
Traininguri dupa angajare
Birou va fi amplasat in Bucuresti

Pe o piata dominata de companii multinationale, RTC Holding reprezinta unul din putinele grupuri comerciale mari in proprietate romaneasca, un holding cu mai mult de 65 de companii, lider pe zona de birotica-papetarie(Office Express), cargo-curierat(TCE) si retail produse media(Diverta).

Pentru RTC Holding, 2005 a insemnat aniversarea a 15 ani de activitate pe piata romaneascasi o strategie de expansiune puternica pe mai multe segmente de piata printr-o politica de achizitii spectaculoase: Grupul Best, Sistec, Simtech Datacom, ProCa si nu in ultimul rand distribuitorul de carte ProNoi.
Flaplast este firma de productie, injectie mase plastice, desprinsa din firma mama Flaro. Firma a luat nastere in anul 1923, avand ca traditie de aproape un secol in producerea de articole fabricate de uz gospodaresc si casnic, a articolelor pentru biroctica si papetarie, dar si a unei serie de accesorii folosite in filaturile si tesatoriile din Romania.