Reprezentant vanzari

IRIDEX GROUP PLASTIC SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea si vanzarea materialelor de constructii din portofoliu in conformitate cu standardele si politicile companiei
Cresterea volumului de vanzari si distributie
Dezvoltarea si gestionarea portofoliului de clienti
Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei
Imbunatatirea si diversificarea metodelor de prezentare a produselor
Gestionarea optima a comenzilor si asigurarea respectarii termenilor comerciali pentru contractele (comenzile) incheiate.
Realizarea obiectivelor fixate, lunare si anuale
Intocmirea rapoartelor si estimarilor de vanzari si incasari

CERINTE

Experienta in vanzari de minim doi ani
Studii superioare finalizate
Cunoasterea limbii engleze-nivel mediu
Permis de conducere categ B
Cunostinte bune de operare Microsoft Office si Internet
Bune abilitati de comunicare si negociere
Capacitate de planificare si administrare a activitatii
Capacitate de asimilare rapida a informatiilor noi

BENEFICII OFERITE

Salariu fix 1200 lei net + comision din vanzari + tichete de masa,
laptop, telefon si autoturism de serviciu

Iridex Group Plastic S.R.L. a fost infiintata in anul 1993 ca parte a holding-ului IRIDEX GROUP. Este organizata in patru departamente, fiecare cu domeniu specific, dupa cum urmeaza:
Departament Mase Plastice este singurul producator de plase tip retea din polietilena (obtinute prin extrudare) din Romania, produsele fiind utilizare in domeniile alimentar, constructii, agricol etc.
Departamentul Salubritate
Rezolvarea problemelor legate de protectia mediului inconjurator precum si eficientizarea activitatii de salubrizare a localitatilor este in stransa legatura cu activitatea pe care o desfasuram prin comercializarea de europubele si eurocontainere atat din polietilena cat si metalice.
Departamentul Materiale Speciale de Constructii comercializeaza si ofera consultanta tehnica pentru punerea in opera a materialelor speciale pentru constructii marca Fosroc Ltd UK, Ruthmann GmbH, Redrock Construction S.R.O.
Departamentul ADITIVI FOSROC desfasoara ca activitate principala, productia de aditivi pentru beton sub licenta FOSROC Ltd. Anglia, cunoscuti pe piata mondiala cu denumirea CONPLAST