REPREZENTANT VANZARI

Grup Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul ofera oportunitatea dezvoltarii profesionale si personale in cadrul unei companii ale carei principale activitati sunt:
- editarea revistelor VIP, Vacante si Calatorii, Lumea Misterlor, Cuvantul, Eu.Ro.Com, majoritatea aflandu-se in pozitia de lider pe segmentul lor de piata;\
- organizarea de evenimente, PR
- turism
- pregatire si formare profesionala
Activitatea consta in valorificarea spatiului publicitar din revistele pe care compania le detine, atragerea de sponsori pentru evenimentele organizate si presupune:
- identificarea noilor clienti pe piata / realizare baza de date potentiali clienti;
- crearea si dezvoltarea relatiilor cu clientii;
- transmiterea si prezentarea de oferte catre clienti;
- negocierea contractelor si a ofertelor;
- urmarirea desfasurarii contractului conform clauzelor.

Obiective:
- realizarea targetului de vanzare alocat;
- marirea numarului de clienti;
- derularea unei activitati corecte, profesioniste in firma.

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa isi doreasca o cariera in vanzari, sa comunice usor si clar, sa fie un bun negociator, sa respecte termenele limita. Alte cerinte esentiale: spirit de observatie, putere de persuasiune, indrazneala si curaj.
Cunostintele de operare PC (Word, Excel, Powerpoint), limba engleza (nivel mediu sau avansat) sunt cerinte obilgatorii. Carnetul de sofer poate reprezenta un avantaj, dar nu este un criteriu de selectie.
Postul este ideal pentru studentii in an terminal sau absolventi de facultate cu profil economic.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant (salariu, bonusuri, tichete de masa, vacante, etc);
- conditii de lucru foarte bune (sediu central, calculator, internet, etc);
- telefon;
- deplasari in tara.

Productie editoriala(reviste sapatminale si lunare, tiparite si electronice)
Publicitate
Turism si evenimente
Distributie presa
Calificare profesionala
Web-design
IT