Reprezentant vanzari

ROEL ELECTRONICS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea si consolidarea relatiilor cu clientii din zona de responsabilitate
- Intocmirea ofertelor si negocierea preturilor si a altor termeni contractuali
- Elaborarea raportului zilnic de activitate catre directorul de vanzari
- Dezvoltarea cifrei de afaceri in zona de responsabilitate prin:
- contactarea de noi parteneri
- monitorizarea concurentei in zona de responsabilitate
- aplicarea politicilor comerciale ale firmei

- Gestionarea clientilor din zona alocata in scopul atingerii targetelor de numar clienti, volum vanzare, diversitate produse;
- Identificarea de potentiali clienti si dezvoltarea unei relatii comerciale cu acestia;
- Prezentarea ofertei de produse, vanzarea lor conform targetelor si incasarea banilor din piata;

- Urmareste stocurile de produse si informeaza directorul de vanzari, asupra stocurilor critice;

- Participa la targurile de profil in scopul atragerii potentialilor clienti.

CERINTE

- Studii superioare, de preferinta tehnice;
- Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj ;
- Cunostinte despre vanzari & marketing;
- Orientare catre client si disponibilitate de deplasare in teritoriu;
- Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj;
- Cunostinte de operare PC (Office, Excel, Internet).
-Excelente abilitati de comunicare, negociere si organizare

BENEFICII OFERITE

Pachet remunerare atractiv (salariu + comision) conform cu cerintele postului;
Masina si telefon de serviciu;
Integrarea intr-o echipa tanara si competitiva;
Dezvoltare personala (training-uri permanente, atat de vanzari, cat si tehnice, pentru cunoasterea produselor);
Expunerea la un mediu international de lucru.

cel mai mare producator si distribuitor in domeniul sistemelor de avertizare la efractie