REPREZENTANT VANZARI

NELSIM GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

VA RUGAM NU APLICATI DECAT DACA SUNTETI ABSOLVENTI AI UNEI FACULTATI CU PROFIL TEHNIC SI AVETI INCLINATII NATIVE IN ACEST DOMENIU.

- dezvoltarea potofoliului de clienti, prin cautarea de parteneri in domeniu (constructii, prestatori de servicii, unitati edilitare, culturale, etc)
- intretinerea relatiilor cu partenerii existenti
- realizarea planului de vanzari, bazata pe creativitate si perseverenta
- identificarea si abordarea de noi segmente de piata
-promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
-realizarea obiectivelor lunare si anuale.

CERINTE

- dorinta de afirmare si de creare a unei cariere in domeniu
- abilitati tehnice (sunt necesare cunostintele dobandite in liceu si facultate, de geometrie, mecanica, fizica, pentru a putea acorda asistenta clientilor in alegerea solutiilor potrivite)
- personalitate puternica, energica, atitudine pozitiva
- perseverenta, ambitie
- rezistenta la solicitari multiple, organizare
- inclinatie spre comunicarea cu oamenii (necesara atat in relatiile cu partenerii cat si in relatiile interne cu colegii de echipa)
-excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
-potential de dezvoltare si experienta in vanzari (avantaj experienta in relatiile comerciale);
-initiativa, capacitate de rezolvare a problemelor;
-permis conducere categ.B;

Activitati
- prezentarea si promovarea produselor companiei (telefonic si intalniri cu clientii)
- supravegherea comenzilor clientilor (de la faza de preluare a comenzii si pana la incasarea banilor, precum si dupa vanzare)
- consultanta tehnica si comerciala
- observarea si analiza continua si atenta a pietei pe care se misca firma
- abilitati de comunicare
- abilitatea de a lucra in echipa

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in cadrul interviului, functie de experienta, abilitati si atitudine.
- salariu + comision + bonificatii (bonus-urile se acorda pentru rezultate foarte bune, pentru initiativa si creativitate)
- telefon , calculator
- mediul de lucru este competitiv si dinamic
- echipa este tanara si omogena
- posibilitea de formare a unei cariere si de perfectionare a abilitatilor in relatiile interumane

Societate comerciala specializata in domeniul constructiilor civile si industriale