Reprezentant vanzari

FINDERS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- reprezinta compania in relatia cu clientii si potentialii clienti, mareste portofoliul de clienti;
- promoveaza imaginea companiei, produsele si serviciile din portofoliu , precum si ofertele speciale catre clienti;
- implementeaza politica de vanzari promovata de seful direct;
- urmareste atingerea targetului lunar/anual vanzari;
- urmareste respectarea termenelor de plata si al plafoanelor de creditare alocate clientilor;
- elaboreaza rapoarte de vanzari;
- raspunde pentru stocul de marfa incredintat si pentru recuperarea contravalorii facturilor emise.

CERINTE

- experienta de minim 1 an in vanzari de aparate de aer conditionat (conditie eliminatorie);
- minim studii medii, studiile superioare constituie un avantaj;
- dinamism,orientare catre client, initiativa si spirit antreprenorial;
- capacitate de identificare a oportunitatilor si viziune asupra dezvoltarii afacerii;
- profesionalism si integritate in relatie cu compania, partenerii si clientii;
- capacitate de abordare si intretinere a clientilor mari, strategici;
- cunostinte economice: clauze contractuale, intocmire facturi, chitante, avize;
- excelente abilitati de comunicare, negociere, relatii cu clientii;
- dorinta de autodezvoltare, disponibilitate la acceptare si oferire de feedback constructiv;
- carnet de conducere cat B;
- cunostinte operare PC, programe gestiune.

FINDERS furnizeaza servicii complete si integrate de resurse umane.
Noi adaugam valoare prin personalizarea programelor de consultanta, instruire si recrutare - selectie de personal pe care le propunem clientilor. Completam solutia cu oferirea de servicii de administrare personal, managementul securitatii si sanatatii in munca si a situatiilor de urgenta , consultanta legislativa.