REPREZENTANT VANZARI

BIADA - RESURSE UMANE & CONSULTANTA

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prospecteaza, stabileste contacte, oferteaza si negociaza, deruleaza vanzarea si asigura incasarea facturilor pentru clientii din portofoliu, in vederea realizarii obiectivelor de vanzari individuale si ale companiei
• Urmareste emiterea facturilor si intrarea in posesie de catre client
• Cunoaste toate produsele din portofoliu
• Indeplineste obiectivele de vanzari (lunare si anuale) stabilite pentru fiecare produs/linie de produse din portofoliu
• Urmareste lunar rezultatele pentru fiecare produs/linie de produse si contract
• Isi planifica si organizeaza timpul si activitatile specifice vanzarilor, realizeaza si duce la indeplinire planuri saptamanale de actiune
• Completeaza rapoartele de activitate zilnice/saptamanale/lunare
• Completeaza si actualizeaza periodic fisele/informatii despre clienti sub forma electronica si sau pe hartie
• Informeaza superiorul asupra problemelor aparute in derularea vanzarilor si a contractelor proprii, transmite superiorului plangerile sau observatiile clientilor
• Invata, se documenteaza si se dezvolta permanent
• Monitorizeaza activitatile si variatiile de pret ale concurentei si informeaza superiorul asupra acestora

CERINTE

• studii medii sau superioare
• minimum 1 an de experienta intr-o pozitie similara in domeniul vanzarii produselor de marca de larg consum
• carnet de conducere auto categoria B
• buna cunoastere a limbii engleze, cunoasterea limbii germane reprezinta un avantaj
• cunostinte de operare a calculatorului

BENEFICII OFERITE

Pachet atractiv
Training
Ocazia de a promova intr-un mediu tanar, intr-o companie in dezvoltare

Clientul nostru este unic importator si distribuitor national de produse de marca (non-food), comercializarea produselor realizandu-se prin intermediul retelelor de tip hipermarket, cash & carry.
Pozitia este in Bucuresti cu deplasari in tara - 20% din timp