REPREZENTANT VANZARI

Books Unlimited

Job expirat

RESPONSABILITATI

. Prospectarea pietei si identificarea posibililor clienti;
. Contactarea acestora si prezentarea serviciilor Books Unlimited;
. Negocierea termenilor contractuali si incheierea contractelor;
. Pregatirea documentatiei pentru licitatii si alte proiecte similare;
. Urmarirea desfasurarii contractelor;
. Dezvoltarea unei legaturi permanente cu clientii companiei.

CERINTE

Abilitati profesionale:
- Abilitati de vanzare - candidatul stie sa contacteze persoanele de decizie la un potential client, stie sa puna intrebari pentru a descoperi nevoile clientului, sa finalizeze si sa mentina o relatie pe termen lung cu clientul;
- Atitudine orientata catre clienti - anticipeaza asteptarile clientului si ofera un plus de valoare pentru a raspunde cerintelor acestuia;
- Abilitati de comunicare & prezentare - isi structureaza ideile si pune accentul pe aspectele importante, asculta activ, raspunde concis si clar, este o prezenta placuta si ingrijita;
- Cunostinte avansate de Word, Excel;
- Limbi straine - fluent in limba engleza;
- Disponibilitate de a calatori; permis de conducere.

Abilitati la nivel personal:
- Relatii interpersonale - comunica usor cu persoanele din jur si se adapteaza tipurilor diferite de personalitate;
- Creativitate - cauta in permanenta metode noi de abordare si de atingere a obiectivelor; gaseste noi proiecte de vanzari si le pune in practica;
- Implicare - nu se limiteaza la activitatile din fisa postului si anticipeaza problemele ce pot aparea;
- Siguranta de sine;
- Capacitati metodice de lucru.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, salariu fix + comision

Books Unlimited was founded in 1993, as an importer and distributor of English scientific and technical books. We began working with a small number of publishers in UK, but today we work directly with over 300 publishing houses and wholesalers all over the world.

We have become more and more active on the Romanian book market, distributing not only books, but journals, electronic media and databases as well. Although our primary interest remains in serving the scientific and academic institutions, we are also able to import books covering a wider number of fields, from Art to Zoology, children\'s books, comprising reference and multi-volume works, undergraduate and post-graduate textbooks, monographs, professional manuals.