REPREZENTANT VANZARI

VETECO INTERSERVICES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1) Extinderea pietei si cresterea vanzarilor in cadrul zonei repartizate:
- vizitarea si atragerea de noi clienti
- prezentarea ofertelor de produs, prezentarea si implementarea programelor comerciale
- imbunatatirea relatiei cu punctele de vanzare
- solicitarea periodica a comenzilor de la clientii din portofoliu
- pregatirea contractelor de vanzari
2) Asigurarea punctualitatii livrarilor
- asigurarea prezentei portofoliului de produse in punctele de vanzare selectate
- verificarea respectarii comenzilor zilnice
3) Servicii post-vanzare
- monitorizarea platilor (impreuna cu responsabilul financiar)
- activitati de merchandising
4)Studierea concurentei, a produselor, imaginilor, calitatii si preturilor acesteia
5) Pregatirea planului de vanzari pentru luna urmatoare si a estimarilor pentru urmatoarele 2-6 luni

CERINTE

- studii medii/superioare
- experienta in vanzari (minim 6-12 luni)
- orientare catre clienti si obiective
- excelente abilitati de comunicare si negociere
- cunostinte operare PC (Word, Excel)
- permis cat B (minim 2 ani)

BENEFICII OFERITE

Pachet operational motivant si posibilitatea dezvoltarii personale si profesionale intr-o companie in dezvoltare.

Veteco Interservices este o companie de import si distributie specializata in prestarea de servicii comerciale cu produse specifice domeniului veterinar. Forta noastra comerciala si de asistenta tehnica este formata din medici veterinari fiind astfel capabili sa oferim cele mai bune, sigure si accesibile solutii pentru nevoile clinicilor, cabinetelor veterinare sau fermelor.