Reprezentant vanzari

SC DAVIROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- raspunde de atingerea target - urilor de vanzari pentru produsu alocat
cunoasterea pietei;
- gestionarea relatiei cu clientii existenti si identificarea altora noi;
- promovarea produselor companiei catre clienti si asigurarea consultantei
specifice;
- urmarirea desfasurarii contractelor, respectiv termenele de plata, de
livrare etc.;
- realizarea rapoartelor zilnice de activitate, precum si a altor documente
rezultate in urma desfasurarii acttivitatii specifice;

CERINTE

- studii superioare sau medii;
- experienta pe un post similar minim 1 an;
- abilitati de operare PC ( pachetul Microsoft Office, Outlook, navigare internet );
- cunostinte limba Engleza – obligatoriu( scris, citit, vorbit);
- cunoasterea unei alte limbi straine reprezinta un avantaj;
- disponibilitate la deplasari in teren, min 50% din timpul de lucru;
- orientare catre client, bune aptitudini de comunicare;
- abilitati bune de negociere;

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut si profesionist;
- pachet salarial atractiv;
- masina si telefon de serviciu.

SC DAVIROM SRL, este o companie cu capital integral privat, avand ca obiectiv principal importul si comercializarea semiremorcilor marca Kassbohrer, Talson, iar din 2006 si a produselor Trailis si a anvelopelor Sinotyre.

Ne-am dezvoltat un portofoliu stabil de clienti majori, care ne permite sa facem cunoscute pe piata autohtona calitatile, durabilitatea in exploatare si competivitatea produselor a caror unic importatori suntem. Cererea tot mai mare, existenta pe piata romana ne-a determinat ca in cursul anului 2007 sa deschidem doua puncte de lucru (Cluj-Napoca si Bucuresti), compania noastra avand reprezentanti de vanzari si in restul teritoriului.

Desi cu o activitate relativ scurta, de doar cinci ani, SC DAVIROM SRL se poate mandri cu o oferta larga de vehicule pe care le pune la dispozitia clientilor: remorci cu prelata, remorci frigorifice, semiremorci pentru transcontainer si material lemnos, pentru produse chimice, petroliere, semiremorci specializate pentru constructii, etc.

Dorinta de a pune clientii pe primul loc, ne-a determinat sa fim flexibili fata de cerintele acestora, incat sa putem onora comenzile prin livrari cu termene scurte si modalitati de plata accesibile. Aceste calitati ne fac un ofertant puternic in fata concurentei existente!