REPREZENTANT VANZARI

MAGNA DEVELOPMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospecteaza, stabileste contacte, oferteaza si negociaza, deruleaza vanzarea si asigura incasarea facturilor pentru clientii din portofoliu, in vederea realizarii obiectivelor de vanzari individuale si ale companiei
¿ Urmareste emiterea facturilor si intrarea in posesie de catre client
¿ Cunoaste toate produsele din portofoliu
¿ Indeplineste obiectivele de vanzari (lunare si anuale) stabilite pentru fiecare produs/linie de produse din portofoliu
¿ Urmareste lunar rezultatele pentru fiecare produs/linie de produse si contract
¿ Isi planifica si organizeaza timpul si activitatile specifice vanzarilor, realizeaza si duce la indeplinire planuri saptamanale de actiune
¿ Completeaza rapoartele de activitate /zilnice/saptamanale/lunare
¿ Completeaza si actualizeaza periodic fisele/informatii despre clienti sub forma electronica si sau pe hartie
¿ Informeaza superiorul asupra problemelor aparute in derularea vanzarilor si a contractelor proprii, transmite superiorului plangerile sau observatiile clientilor
¿ Invata, se documenteaza si se dezvolta permanent
¿ Monitorizeaza activitatile si variatiile de pret ale concurentei si informeaza superiorul asupra acestora

CERINTE

¿ studii medii sau superioare
¿ minimum 1 an de experienta intr-o pozitie similara in domeniul vanzarii produselor de marca de larg consum
¿ carnet de conducere auto categoria B cu vechime minimum 1 an
¿ buna cunoastere a principiilor si tehnicilor de vanzare specifice produselor de marca, de larg consum
¿ aptitudini de comunicare si de prezentare, vanzari si negociere
¿ buna cunoastere a limbii engleze
¿ cunostinte de operare a calculatorului
¿ disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara (jumatate din timpul de lucru)
¿ aspect ingrijit si profesional
¿ orientare catre client
¿ dinamism, energie
¿ orientare spre obtinerea de rezultate si eficienta
¿ respect pentru termene limita, pentru reguli si proceduri

BENEFICII OFERITE

Pachet atractiv si competitiv
Training
Ocazia de a promova intr-un mediu tanar, intr-o companie in dezvoltare

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in resurse umane