Reprezentant Vanzari

MCA GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea retelei de distributie,
- intretinerea relatiilor cu partenerii existenti
- realizarea planului de vanzari,
- identificarea si abordarea de noi segmente de piata
- prezentarea si promovarea produselor companiei
- supravegherea comenzilor clientilor (de la faza de preluare a comenzii si pana la incasarea banilor, precum si dupa vanzare)
- consultanta tehnica si comerciala
- observarea si analiza continua si atenta a pietei pe care se misca firma

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- dorinta de afirmare si de creare a unei cariere in domeniul vanzari/relatii cu clientii
- abilitati tehnice (sunt necesare cunostintele de matematica si fizica dobandite in liceu si facultate, pentru a putea acorda asistenta clientilor in alegerea solutiilor potrivite)
- personalitate puternica, energica, atitudine pozitiva
- perseverenta, ambitie
- rezistenta la solicitari multiple, organizare
- inclinatie spre comunicarea cu oamenii (necesara atat in relatiile cu partenerii cat si in relatiile interne cu colegii de echipa)

BENEFICII OFERITE

- salariu fix+ comision + masa de pranz + bonificatii (se acorda pentru rezultate foarte bune, pentru initiativa si creativitate)
- telefon, masina, laptop
-training-uri periodice de produs si de vanzari
- mediul de lucru: birouri moderne cu toate facilitatile
- echipa este tanara si omogena
- posibilitatea de formare a unei cariere si de perfectionare a abilitatilor in relatiile interumane

Firma specializata in productia de echipamente de inchidere in constructii: usi de garaj rezidentiale si industriale, sisteme de rulouri pentru ferestre, echipamente industriale, rampe de egalizare, automatizari pentru porti.