Reprezentant Vanzari

SC VIOLA-Shimadzu Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- promovarea produselor;
- sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari;
- colaboreaza cu Bussiness Manager si Product Manager;
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei;
- identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti;
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti;
- prezentarea si promovarea brandului la clientii companiei;
- supervizeaza, identifica si implementeaza modalitatea de prezentare a produselor;
- executa si coordoneaza activitati specifice (direct marketing, sampling);
- intocmirea periodica a planurilor de activitate, a rapoartelor de activitate;
- monitorizarea activitatii concurentei;
- negociere si incheiere contracte.

CERINTE

- studii superioare absolvite (Chimie/Biologie/ Fizica/Inginerie);
- experienta de minim 1 an pe o pozitie similara;
- cunostinte avansate de PC (Word, Excel, PowerPoint);
- limba engleza - nivel avansat;
- excelente abilitati de comunicare, prezentare;
- aspect profesional - business;
- putere de convingere;
- capacitate de a lucra in echipa;
- atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare;
- rezistenta la stres;
- permis auto (categoria B);
- disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv corelat cu performanta;
- comision din vanzari;
- mediu de lucru profesionist;
- oportunitati de training si dezvoltare profesionala;
- autoturism de servici, telefon mobil.

DESCRIEREA FIRMEI

import, distributie si service echipamente de laborator