Reprezentant vanzari

Chairry

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospecteaza permanent piata in vederea gasirii de noi clienti, pe zona arondata;
- Stabileste relatii bune cu beneficiarii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale;
- Urmareste derularea contractelor comerciale, a termenelor de incarcare si livrare marfa;
- Negociaza conditii contractuale in beneficiul firmei in relatia cu potentialii clienti;
- Verifica discount-urile pe care trebuie sa le acorde beneficiarilor conform contractelor incheiate cu acestia si termenele scadente;
- Verifica indeplinirea corecta a conditiilor comerciale agreate cu clientii: termen de livrare, conditii de transport, incasarea contravalorii marfurilor.
- Concepe impreuna cu managerul de zona strategiile comerciale prioritare in vederea atingerii target-urilor stabilite;
- Promoveaza in permanenta imaginea companiei in piata;
- Monitorizeaza concurenta si intocmeste rapoarte in acest sens;

CERINTE

- Cunoasterea programelor: AutoCAD si a unor programe de prezentare 3D (nivel mediu utilizat interpretare priecte, nu proiectare).
- Cunoasterea la nivel mediu a programelor: Adobe Photoshop, Corel, Microsoft Excel.
- Experienta de minim 3 - 5 ani in domeniul vanzarilor de mobilier office B2B constituie avantaj.
- Disponibilitate pentru desfasurarea unei activitati de teren intense.
- Posesor permis de conducere categ. B cu experienta.
- Cunostinte de limba engleza mediu/avansat.
- Cunoştinţe de comunicare/socializare, negociere.
- Atitudine pozitiva, initiativa, dinamism, persoana orientata spre obtinerea de rezultate.
- Capacitate de organizare si incadrare in termene.
- Spirit de echipa.

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial motivant.

Elysee Impex, compania din spatele brandului Chairry, exista in Romania inca din 1997 si in tot acest timp a acumulat o vasta experienta in domeniul mobilierului, in special pe nisa horeca.

Chairry produce si comercializează in Romania o gama bogata de mobilier destinat spațiilor de birouri, spatiilor publice, hotelurilor si restaurantelor.

Produsele noastre se diferentiaza prin design special, rezistenta si confort, garantand in acelasi timp durabilitatea.

Astazi, Chairry a devenit sinonim cu o echipa de profesionisti in domeniul horeca si office, cu un portofoliu bogat de clienti multumiți.

Valorile la care tinem si ne definesc sunt:
- Respectul pentru clienti,
- Calitatea,
- Promptitudinea,
- Consecventa,
- Spiritul si munca de echipa, si, nu in ultimul rand,
- Creativitatea.
www.chairry.net