Reprezentant Vanzari

genius distribution

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea targetului de vanzare alocat
- Marirea numarului de clienti noi
- Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
- Raspunde de recuperarea banilor de la clienti
- Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
- Isi planifica activitatea de vanzare
- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
- Aduna informatii despre concurenta si clientii lor

CERINTE

- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
- Abilitati de a stabili relatii cu oamenii
- Abilitati de analiza si planificare. Inteligent
- Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute
- Atitudine de vanzator.
- Orientat spre clienti.
- Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
- Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
- Orientat spre construirea unei cariere
- Foarte muncitor, rezistent la stress
- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Om de echipa
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii.
- Persistent. Creativ, cu initiative
- Dinamic, energic.
- Disponibil sa calatoreasca
- Optimist, psihic excellent, stare de sanatate impecabila
- Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
- Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
- Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare
- Permis si experinta condus min1- 2 ani in Bucuresti
- Bun cunoscator al orasului
- Abilitati operare calculator - obligatoriu
- Abilitati operare palm - avantaj

BENEFICII OFERITE

Perioada de proba 930 de zile pentru perfectionarea notiunilor despre produs si metodologie vanzare, tipo client, piata.
Dupa perioada de proba se ofera contract nedeterminat;
Salariu atractiv; tichete de masa incluse in salariu
Auto, telefon mobil full time

Importator si distribuitor in sistem pre-sale din piata de retail a articolelor sanitare si pentru amenajari inerioare.