Reprezentant Vanzari

Conex Distribution

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
- Realizarea targetului de vanzare alocat pentru gama de produse pe care o gestioneaza;
- Cresterea numarului de clienti pentru gama sa de produse.

Activitati:
- Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii;
- Creeaza si dezvolta relatiile cu clientii;
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali;
- Raspunde de incasarea banilor pentru marfa vanduta la clienti;
- Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali;
- Isi planifica activitatea de vanzare;
- Participa la sedintele de vanzari saptamanale;
- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali.

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
- Abilitati de analiza si planificare;
- Personalitate deschisa - sa relationeze usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute;
- Atitudine de vanzator, orientat spre clienti.
- Identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
- Personalitate puternica, valori stabile, dornic sa invete lucruri noi;
- Orientat spre construirea unei cariere;
- Rezistent la stres;
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii.
- Perseverent;
- Experienta într-un post similar constituie avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial corelat cu nivelul performantelor obtinute;
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa de profesionisti, tanara si dinamica;
- Telefon si masina de serviciu full time.

Grupul de Firme Conex, localizat in Iasi, este unul dintre cele mai dinamice grupuri industriale romanesti. Cu un capital integral romanesc privat, Grupul Industrial Conex detine un merituos loc de top in statisticile de profitabilitate.
S.C. CONEX DISTRIBUTION S.A. a fost infiintata in 2003 pentru a sustine activitatea de distributie a companiilor din cadrul Grupului care au ca domeniu de activitate productia pentru piata auto.
Datorita extinsei retele de vanzare pe aceasta piata, Conex Distribution si-a dezvoltat considerabil portofoliul de produse.Astfel, inceputul anului 2004 a reprezentat cel mai bun moment pentru a intra pe piata nationala cu o gama variata de produse destinate autovehiculelor. In prezent colaboram cu cei mai importanti producatori si importatori romani de piese si accesorii auto, oferta fiind completata si de furnizorii straini cu care s-au stabilit deja parteneriate.
Prin intermediul celor 600 de clienti permanenti (comercianti de piese auto) se asigura o acoperire nationala, reteaua de distributie bazandu-se in principal pe REPREZENTANTE TERITORIALE PROPRII. Acestea sunt plasate în centrele de greutate ale principalelor piete regionale de desfacere a produselor din domeniul nostru de activitate: IASI , Bucuresti, Pitesti, Cluj.