Reprezentant Vanzari B2B

Persons

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vânzare mobilier și aparatură electrocasnică, elemente glisante, conform cotei din bugetul stabilit și a metodologiei de calcul;
- Aducerea clienților, prin căi proprii de identificare (arhitecți, rezidențiale, constructori, firme design, etc);
- Măsurare, proiectare, lansare comenzi, asistență tehnică montaj;
- Crearea unei baze de date cu informațiile de contact ale clienților sau eventualilor clienți: numarul de telefon și adresa de mail;
- Întocmirea și transmiterea ofertei;
- Organizarea întalnirilor de afaceri;
- Corespondența cu partenerii;
- Derularea contractelor de mobilier, aparatura electrocasnică, dulapuri, verificarea facturilor furnizorilor externi și interni. Urmărirea plăților acestora, a recepționării mărfii și a transportului în bune condiții până la client (urmărind de asemenea întocmirea procesului de predare-primire a mărfii de către client);
- Asistență tehnică pentru montajul de mobilier și dulapuri;
- Obligativitatea îmbogățirii portofoliului cu minim 5 clienți noi pe săptămână și a realizării targetului de 6000 Euro lunar;
- Semnează contractele de vânzare mobilier, aparatură electrocasnică cu uși glisante, numai după stabilirea deciziei de preț a directorului general;
- Informează directorul general de toate problemele apărute pe perioada derularii unui contract;
- Efectuează programări ale montajului împreună cu directorul general în funcție de succesiunea contractelor și oferă soluții la problemele aparute la montaj;

CERINTE

- Absolvent studii superioare (reprezenta avantaj studiile tehnice, arhitectura sau marketing);
- Cu experiență relevantă în vânzări de minim 2-3 ani;
- Cunostințe tehnice (un plus pentru utilizarea programelor de proiectare);
- Competențe de utilizare PC (Ms Office, social media, browsing);
- Disponibilitate pentru deplasare în zona alocată dar și în proximitate (B/IF);
- Persoană dedicată, cu inițiativă și perseverență, dornică de afirmare în domeniul vânzărilor de mobilier;
- Permis de conducere, categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix+comision
- Mediu de lucru placut

Persons Romania recruteaza pentru clientul sau, o importanta companie care activeaza in domeniul vanzarii de mobilier de lux, Reprezentant Vanzari cu experienta relevanta.