Reprezentant Vanzari

Sc Cobra Media SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea comenzilor catre magazinul online prin telefon, e-mail, fax etc.
- Introducerea comezilor in sistem.
- Furnizarea de informatii de ordin comercial potentialilor clienti.
- Furnizarea de informatii de ordin tehnic despre produsele comercializate; colaborarea cu Departamentul tehnic pentru a obtine aceste informatii, acolo unde este cazul.
- Mentinerea legaturilor cu clientii existenti si atragerea de clienti noi.
- Atingerea obiectivelor de vanzari stabilite de catre companie.
- Efectuarea de rapoarte periodice cu privire la activitatea desfasurata.
- Tip post: full time

CERINTE

- Excelente abilitati de vanzare si comunicare.
- Creativ, flexibil si cu spirit de initiativa.
- Dorinta de a lucra intr-o organizatie cu orientare pe vanzari si clienti.
- Foarte bune abilitati de comunicare, atat cu clientii cat si in interiorul organizatiei.
- Capabil de a lucra eficient atat in echipa dar si independent.
- Abilitatea de a lucra eficient sub presiune si de a stabili prioritati.
- Absolvent facultate.
- Cunoasterea limbii engleze.
- Cunostinte in domeniul IT&C.
- Cunostinte operare PC.

Firma noastra se ocupa de comert electronic, service, consultanta, securitate retele, etc. In general clientii nostrii sunt companii cu capital straini carora le oferim servicii omplete in utilarea birourilor(evident strict domeniul IT)