Reprezentant vanzari

Biosystems Diagnostic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovarea activtati v?nzarea de produse de laborator (reactivi si echipamente medicale)in Bucuresti si zona limitrofa.

Activitati curente:
Vizite la clienti si prezentarea de produse din portofoliul firmei
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii
Deruleaza proiecte pentru clientii actuali
Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali
Isi planifica activitatea de vanzare
Participa la sedintele de vanzare saptamanale
Face rapoarte de activitate saptamanale
Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali
Aduna informatii despre concurenta si clientii lor
Prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator
Cresterea profitabila a v?nzarilor ?n teritoriul acoperit conform target-urilor
Mentinerea si cresterea eficienta a portofoliului de clienti
Urmarirea contractelor si a ?ncasarilor la termenele stabilite

CERINTE

Obligatoriu:
- studii superioare de specialitate ( biochimie, biologie sau chimie),
- experianta in promovarea si vanzarea de echipamente medicale , reactivi de laborator sau consumabile de laborator .

- Buna cunoastere a lumii medicale din zona alocata
- Excelente abilitati de comunicare, prezentare si negociere
- Dinamism, rezistenta la stres
- Diponibilitate de deplasare in teritoriu alocat
- Cunostinte PC (MS Office)
- Limba Engleza
- Permis de conducere B, cu experienta de minim un an.

BENEFICII OFERITE

- Excelente oportunitati de cariera;
- Mediu de lucru atractiv si provocator;
- Pachet salarial competitiv (bonuri de masa, bonusuri corelate cu performanta).

Societate mixta cu capital majoritar strain care activeaza pe piata de distributie a produselor medicale ( reactivi de diagnostic si aparatura de laborator). Firma noastra ofera sansa dezvoltarii profesionale, sustinand dezvoltarea personala prin training-uri si evaluari periodice.
Mediul de lucru este propice desfasurarii unei activitati eficiente. Se ofera bonus motivant in functie de rezultatele obtinute.
Daca iti doresti o cariera intr-o firma de renume, un colectiv tanar si un mediu in care contributia ta conteaza, atunci iti asteptam aplicatia.
Te asteptam sa te alaturi colectivului nostru !