Reprezentant vanzari

Chasse aux Couleurs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizarea planului de vanzari prin vanzarea directa de produse in zona alocata.
- Identificarea de noi clienti.
- Prezinta si promoveaza direct produsele prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti.
- Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor in zona in care actioneaza.
- Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.
- Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.
- Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.
- Are o atitudine politicoasa atat fata de colegi, cat si fata de clientii cu care vine in contact.

CERINTE

- studii minim liceul ( diploma de bacalaureat)

- cunostinte de profil,de gestionare a bunurilor si valorilor

- cunostinte operare PC, baze de date si programe de gestiune

- experienta in domeniul vanzarilor sau determinare in acumularea cunostintelor intr-un timp cat mai scurt

- persoana dinamica, motivata, responsabila, cu initiativa

- caracter sociabil, prezenta agreabila, voce placuta

- engleza fluenta

Compania CHASSE AUX COULEURS este situata in Galeria de lux a hotelului JW Marriott, unica importatoare a brandului italienesc FullSpot ( O-Bag, O-Pocket, O-Clock) si a brandului Space Style Concept dar si in colaborare cu designeri romani de succes.
Daca esti interesat de lumea modei, te asteptam cu drag sa te alaturi echipei noastre.