Reprezentant Vanzari

ALIZ

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniu de activitate:
Mentenanta instalatii electrice, instalatii sanitare, instalatii termice.

Servicii oferite:
• mentenanta pentru toate tipurile de instalatii (termice, electrice, sanitare, HVAC) in toate segmentele de activitate (office, comercial, rezidential, industrial)
• mentenanta periodica a componentelor cladirii
• mentenanta spatiilor exterioare
• interventie de urgent in caz de avarie

Rol:
Dezvoltarea si coordonarea activitatii de vanzari in conformitate cu politica de vanzari a companiei

Responsabilitati:
• Identifica si valorifica oportunitatile de parteneriate si incheierea de contracte de mentenanta in conformitate cu serviciile oferite de companie;
• Gandeste, dezvolta, implementeaza si monitorizeaza strategia de vanzari;
• Prezinta si promoveaza portofoliu de produse si servicii oferite de companie si asigura pre-evaluari de ordin tehnic pentru spatiile vizate a fi contractate;
• Identifica potentialii clienti, mentine si dezvolta reteaua de clienti;
• Participa activ la eficientizarea proceselor in care este implicat;
• Cerceteaza in mod constant tendintele pietei de profil si ale serviciilor promovate de concurenta.

CERINTE

Cerinte:
• Educatie: minim liceul;
• Experienta: minim 3 ani in domeniul vanzarilor (de preferat constructii, instalatii, mentenanta cladiri);
• Cunostinte tehnice (preferabil constructii / instalatii): nivel mediu;
• Cunostinte limbi straine: Engleza – nivel mediu;
• Cunostinte PC (MS Office);
• Permis de conducere – categoria B;
• Abilitati de comunicare si negociere;
• Abilitati de organizare si planificare;
• Abilitati de relationare, spirit de echipa si o abordare proactiva;
• Spirit de observatie;
• Un bun echilibru emotional si rezistenta la stres.

BENEFICII OFERITE

- telefon
- laptop
- masina

DESCRIEREA FIRMEI

ALIZ