Key account manager

Active Soft SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Rolul postului este de identificare si contactare a potentialilor clienti in vederea promovarii si comercializarii unei platforme software destinata centrelor Beauty&Spa.
Suita de aplicatii incluse in platforma software este unica in Romania si prezinta o serie de avantaje care o transforma intr-un "must have" pentru saloanele de cosmetica si infrumusetare.

Principalele activitati ale postului sunt urmatoarele:

- Crearea propriei baze de potentiali clienti;
- Gestionarea si extinderea portofoliului de clienti;
- Contactarea clientilor, prezentarea ofertei si finalizarea vanzarii;
- Urmarirea incasarilor;
- Mentinerea relatiilor cu clientii in scopul fidelizarii acestora.

CERINTE

- Studii superioare finalizate sau in curs;
- Experienta in vanzari directe de minim 1 an;
- Atitudine orientata spre client axata pe gasirea unor solutii pozitive;
- Foarte bune abilitati de organizare, negociere si comunicare;
- Constituie un plus daca experienta anterioara este legata de activitatea centrelor Beauty&Spa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial format din salariu fix si comision atractiv din vanzari;
- Tichete de masa;
- Telefon si tableta pentru prezentari;
- Acces gratuit la sala de fitness si la masaj profesionist.

DESCRIEREA FIRMEI

Media Online Services
Infiintata in 2001 Active SOFT a crescut de la 2 la peste 200 de angajati si colaboratori, care dezvolta 20 de proiecte online.
- Suntem prezenti in 11 categorii stabilite de Trafic.ro
- Detinem 9 proiecte in top 3 audienta pe categorii conform Trafic.ro
- 4 milioane de vizitatori unici absoluti ne viziteaza lunar site-urile conform Trafic.ro