REPREZENTANT VANZARI

NLF Market

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea, identificarea si contactarea de noi clienti;
- Monitorizarea si intretinerea bazei de clienti create;
- Cresterea cotei de piata,urmarirea derularii contractelor si mentinerea relatiei cu clientii
- Prezinta si demonstreaza direct eficacitatea produselor,prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti, intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, potentiali clienti;
- Urmareste comenzile clientilor si raspunde de incasarea facturilor lor.
- Realizarea si depasirea targetului de vanzari stabilit in conformitate cu politica de vanzari a firmei - mentinerea si optimizarea relatiei cu clientii din portofoliu;
- Extinderea portofoliului de clienti;
- Indeplinirea planului de vanzari si implicarea in activitati promotionale;
- Urmarirea solicitarilor primite prin telefon, e-mail si contactarea colaboratorilor si a clientilor pentru solutionarea cererilor - dezvoltarea zonei prin cresterea valorica a comenzilor si prin adaugarea de noi clienti in portofoliu - gestionarea corecta a contractelor comerciale - promovare produse noi, preluare comenzi - coordonare livrari - incasari

CERINTE

- Experienta minim 1 an in vanzari pe segmentul HORECA
- Studii universitare sau in curs de finalizare;
- Operare PC: Word, Excel, Outlook -
- Permis conducere : Categoria B
- Cunoasterea limbii engleze nivel mediu;
- Bune abilitati de vanzare si negociere
- Bune abilitati de comunicare, sociabil, orientat catre client
- Orientat catre atingerea de rezultate, cu spirit de echipa
- Persoana perseverenta, insistenta, ambitioasa, dinamica

BENEFICII OFERITE

Telefon, pachet salarial atractiv, comision din vanzarile realizate, bonusuri acordate la realizarea targetului.

NLF Market este o companie specializata in distributia produselor proaspete din categoria legume-fructe.