Reprezentant Vanzari Instalatii Termice

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Intocmeste oferte;
- Acorda asistenta d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
- Intretine relatiile cu clientii din portofoliul existent;
- Completarea unor rapoarte specifice;
- Contacteaza birouri de proiectanti, firme de consultanta;
- Lucreaza cu autoritatile statului;
- Intocmeste documentatia pentru licitatii;
- Sustine prezentari ale produselor pentru clienti.

CERINTE

- Studii superioare finalizate, de preferat “studii tehnice”;
- Experienta de minim de 4 ani intr-o pozitie similara;
- Abilitati de operare PC: pachetul MS Office;
- Persoana serioasa, cu bune abilitati de comunicare, relationare, negociere, vanzare si bine organizata;
- Cunostinte de limba engleza la un nivel avansat;
- Cunostintele de limba germana constituie un avantaj;
- Disponibilitate in ceea ce priveste programul prelungit si deplasari dese in tara si deplasari in strainatate;
- Portofoliu de clienti dezvoltat in domeniul termoficarii (firme de proiectare, constructii, consultanta, antreprenori);
- Contacte directe cu persoane de decizie in cadrul regiilor de termoficare, termocentrale, producatori de energie termica.

BENEFICII OFERITE

- Salariul fix + bunusuri in functie de vanzari + bonuri de masa;
- Masina / telefon / laptop de serviciu.