Reprezentant Vanzari

ROMTELECOM

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Vinde pe piaţa de business GBM şi oferă către client pachetul de produse şi servicii Romtelecom si Cosmote cel mai adecvat, cu scopul de a satisface nevoile clienţilor în mod optim şi de a creşte veniturile Romtelecom si Cosmote.
•Se asigură că raportarea solicitată este completă şi furnizată la timp, iar indicatorii cheie ai performanţei sunt realizaţi.
•Prospectează piaţa în mod activ, căutând oportunităţi de vânzare pentru a contribui la realizarea obiectivelor de vânzari individuale.
•Dezvoltă relaţii de lucru apropiate cu clienţii importanţi, păstrând legătura cu aceştia pentru a găsi oportunităţi de creştere a vânzărilor.
•Îşi programează munca proprie şi activităţile pentru a facilita în mod direct sau indirect respectarea obiectivelor de vânzări şi recomandă superiorului său modurile de îndeplinire eficientă a acestora.
•Evaluează şi rezolvă problemele clienţilor GBM, demonstrând un grad înalt de iniţiativă şi autonomie.
•Răspunde prompt telefoanelor, mailurilor, solicitărilor scrise a clienţilor din segmentul de piaţă alocat, neînregistrând reclamaţii la nivel de activitate.

CERINTE

•Studii medii sau superioare.
•Experienţă în muncă: Minimum 2 ani de experienţă în domeniul vânzărilor B2B. Experienta in domeniul vanzarilor B2B telecom, constituie un avantaj.
•Tehnici de vânzare si negociere
•Bune abilităţi de comunicare în engleză şi română
•Bune aptitudini de operare PC şi de utilizare a software-ului de management al proiectului (MS Office, MS Project)
•Orientare către vânzări şi soluţionarea problemelor
•Proactiv
•Aptitudini de ascultare
•Capacitate de adaptare
•Automotivare
•Independent/ă şi capabil/ă de lucru în echipă
•Loialitate
•Orientare către rezultate
•Creativitate
•Spirit de iniţiativă
•Disponibilitatea de a călători
•Permis de conducere fără penalizări.

BENEFICII OFERITE

- 1 post disponibil pentru Bucuresti
- 1 post disponibil pentru Iasi, cu portofoliul aferent pentru Vaslui si Botosani.

Romtelecom este o companie in miscare pe piata comunicatiilor din Romania. In ultimii ani Romtelecom a evoluat inteligent, cu multe eforturi, de la un fost monopol de stat la o companie privata, conectata la tehnologia sofisticata a acestui mileniu.
Compania ofera astazi servicii de incredere, inovatoare si usor de folosit, de la traditionala telefonie fixa, la Internet de cea mai buna calitate, dar si cel mai sigur spatiu de gazduire de date din Romania, servicii combinate de date si voce si un program permanent controlat si imbunatatit de Customer Care.
Si transformarea continua ...