Reprezentant vanzari

Gemenii Logistic

Job expirat

RESPONSABILITATI

Viziteaza si mentine legatura cu clientii alocati conform rutei stabilite.
Prezentarea si promovarea produselor in conformitate cu standardele si politica comerciala a companie, indeplinirea planului de vanzari, realizarea si monitorizarea contractelor.
Analizeaza si propune solutii pentru cresterea vanzarilor.
Dezvoltarea portofoliului de clienti si realizarea targetului lunar stabilit.
Implementeaza planul de promotii si gestioneaza eficient materialele aferente.
Mentine contactul si dezvolta relatiile cu actualii clienti ai companiei.
Identifica locatiile de volum pentru incheierea contractelor speciale.
Monitorizare/ urmarire scadente/ plati.

CERINTE

Studii superioare terminate.
Experienta in vanzari dovedita de minim 2 ani.
Experienta in domeniul Horeca / Cabinete stomatologice (constituie un avantaj).
Cunostinte operare PC (e-mail, internet, microsoft office).
Abilitati excelente de negociere, vanzare, planificare, relationare cu clientii.
Persoana pozitiva, corecta, responsabila, punctuala, implicata, cu simt al responsabilitatii si atenţie la detalii.
Permis de conducere.
Orientare spre rezultate.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (salariu fix + bonus in functie de performante).
Program de muncă standard de 5 zile săptămânal (luni-vineri).
Contract de muncă.
Masina si telefon de serviciu.