REPREZENTANT VANZARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de realizarea volumului de vanzari si obiectivelor stabilite ;
- Analizeaza datele de piata si propune planul de actiuni pe termen scurt si lung ;
- Coordoneaza si dezvolta reteaua de distributie;
- Intretine si dezvolta portofoliul de clienti al companiei. In acest sens, are in directa responsabilitate realizarea volumului de vanzari stabilit;
- Creeaza si participa la programe de fidelizare a clientilor;
- Consolideaza o imagine favorabila a firmei pe piata ;
- Are in vedre marirea cotei de piata pentru produsele comercializate;
- Planifica si efectueaza vizitele la clientii actuali si prospecti si raporteaza zilnic /saptamanal/ rezultatele;
- Participa la conceperea si punerea in aplicare a unor programe de fidelizare a clientilor;
- Realizeaza prognoza vanzarilor trimestrial/anual;
- Face propuneri, pe baza analizei datelor concrete de piata, in privinta planului de actiune pe termen scurt si mediu al companiei

CERINTE

- Absolvent de studii superioare, avantaj studii economice sau tehnice;
- Fluenta in utilizarea limbii engleze ;
- Experienta relevanta in domeniul vanzarilor si rezultate concrete intr-o pozitie similara;
- Abilitati de relationare interpersonala si negociere;
- Profesionalism si seriozitate;
- Orientare pe sarcina si pe atingerea obiectivelor;
- Viteza mare de lucru, productivitate, dublata de rezultate bune;
- Disponibilitate pentru deplasari;
- Persoana ordonata si organizata;
- Capacitate foarte buna de rezolvare a problemelor;
- Gandirea logica, rezolutiva, creativa;
- Capacitatea de a gestiona activitati complexe si de a lucra in conditii de stress;
- Abilitati de planificare si organizare;
- Dinamism, initiativ, flexibilitate si elaborare intelectuala;
- Sociabilitate, responsabilitate si potential managerial;
- Atitudine proactiva, constructiva, orientata pe realizarea sarcinilor;
- Temperament creativ;
- Fluenta in exprimare, spirit comunicativ
- Cunostinte solide si experienta in operarea PC;
- Permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica
- Baza logistica necesara desfasurarii activitatii
- Pachet salarial atractiv corelat cu performantele;
- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu dinamic;
- Acces la programe de perfectionare profesionala.