Reprezentant Vanzari

Baustoff+Metall s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza produsele companiei in acord cu strategia de vanzari ;
- se ocupa ce clientii actuali ai firmei si identifica potentiali clienti;
- Incheie contracte, realizeaza planul de vanzari si de incasari;
- Recupereaza creantele de la clienti.
- Culege informatii despre piata de profil;
- Planifica activitatea de vanzare
- Contribuie activ la implementarea strategiei de marketing si a celei de vanzari,identifica si propune directii noi de dezvoltare a afacerii;
- Intocmeste documentele de rapoartare a activitatii catre superiorul direct

CERINTE

- studii superioare ;
- permis de conducere categoria B;
- experienta in vanzari materiale de constructii; portofoliul de clienti reprezinta un real avantaj ;
- - experienta minim 4 an ca reprezentant vanzari;
- sa fie o persoana serioasa, responsabila, ambitiosa;
- putere de convingere si o buna capacitate de negociere;
- spirit de initiativa, orientat spre rezultate si atingerea obiectivelor propuse;
- gandire pozitiva;
- capacitate de planificare si organizare;
- dinamic si entuziast;
- fluenta in vorbire si tinuta ingrijita.
- experienta intocmirii rapoartelor de activitate si estimarilor de vanzari si incasari

BENEFICII OFERITE

Va oferim oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara. Dezvoltarea pe viitor este determinata doar de performantele si abilitatile fiecaruia

Suntem o companie internationala, de distributie a materialelor de constructii, cu precadere sisteme gips carton,tavane casetate, izolatii, si fatade de contact etc.