Reprezentant Vanzare Zonal- prelucrare si finisare sticla

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru acorda consultanta beneficiarilor, proiecteaza, executa si monteaza o gama larga de elemente de tamplarie,respectiv ferestre, usi, inchideri de balcoane, compartimentari interioare, si feronerie .
Avand o experienta de patru ani pe piata de tamplarie pvc si aluminiu, clientul nostru foloseste in exclusivitate profile germane, fabricand anual peste 10.000 de ferestre si usi, cu ajutorul a doua linii de prelucrare. De asemeanea, prin compartimentarile cu sticla si usile interioare confectionate din sticla , usile interioare confectionate din sticla securizata pe sticla sablata, efectul ornamental este unul inegalabil.

Responsabilitati:

- Promoveaza si vinde produsele companiei in Bucuresti si zonele limitrofe sau Bucuresti si Ilfov,
- Identifica noi clienti prin activitate de teren, dezvoltandu-si propria retea, in sistemul B2B,
- Identifica nevoile clientilor si le ofera consultanta tehnica in luarea deciziilor,
- Negociaza conditiile comerciale si incheie contracte,
- Consilierea clientului, materializata prin recomandarea solutiilor tehice si financiare adecvate,
- Atingerea target-ului fixat de companie privind volumul vanzarilor si incasarilor,
- Prospectarea periodica a pietei, actualizarea bazei de date, identificarea potentialilor clienti si atragerea acestora,
- Supravegherea livrarilor si a circuitului documentelor de vanzare,
- Indeplinire obiectivelor de vanzare.

CERINTE

Experienta in vanzari minim 3 an, de preferinta in domeniul constructiilor, vanzare profile de aluminiu, PVC, fier, produse industriale, materiale de constructii,
- Studii tehnice, de preferinta in inginerie de constructii, proiectari etc. ,
- Permis de conducere categ. B,
- Abilitati de planificare si organizare a activitatilor ce urmeaza a fi desfasurate,
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare personala, organizat, spirit de initiativa, analitic, flexibil, adaptabil, capacitate de lucru in echipa, bun negociator,
- Abilitati de utilizare a calculatorului ( cunostinte autocad constituie avantaj),
- Disponibilitate de a calatori in tara.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- masina+telefon+training-uri;
- posibilitatea de-a lucra in cadrul unei companii solid organizate.

ABC HUMAN CAPITAL este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, alaturi de echipa sa, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.

Consultantii ABC Human Capital vin cu o bogata experienta castigata in urma derularii unor complexe proiecte de recrutare, pentru posturi de middle si top management, pentru companii nationale si multinationale, la nivelul intregii tari.