Reprezentant Vanzare materiale de instalatii

Group QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru activeaza pe piata materialelor de instalatii si constructii de aproximativ 20 de ani si ofera o gama variata de materiale pentru incalzire, sanitare, materiale de constructii, electrice, scule profesionale etc. Utilizeaza mai multe canale de vanzare, in zona retail-ului, sunt prezenti prin reteaua proprie de magazinele si, in zona proiectelor, prin intermediul agentilor comerciali de teren, care propun variate solutii tehnice. Brandurile pe care le comercializeaza sunt diverse si adresate unei game largi de clienti.

Responsabilitati:
vanzarea materialelor de instalatii in Bucuresti si zonele limitrofe;
prospectare de piata, activitate de teren, dezvoltarea portofoliului de clienti- new-business;
realizarea ofertelor tehnice pentru proiectele dezvoltate de client, negocieri contractuale,
oferire de informatii detaliate cu privire la produsele comercializate, propunerea de solutii particularizate in functie de proiect;

CERINTE

studii superioare absolvite in domeniul tehnic reprezinta avantaj (inginer instalatii);
eperienta de minim 2-3 ani pe o pozitie similara- reprezentant vanzare materiale instalatii, inginer vanzare materiale de instalatii;
gestionarea si actualizarea bazei de date cu clientii vizati- arhitecti, proiectanti, constructori etc;
cunostinte solide de vanzare;
excelente abilitati de comunicare, prezentare;
aspect profesional–business, putere de convingere;
capacitate de a lucra in echipa;
atitudine proactiva, flexibilitate, dinamism, autoorganizare;
rezistenta la stres;
permis auto (categoria B);
disponibilitate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
pachet salarial (parte fixa+comision+ bonusuri);
masina+telefon+laptop

Asteptam cv-urile dvs la cv@qlt.ro
www.qlt.ro

DESCRIEREA FIRMEI

MISIUNEA QLT ™

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta. Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.

Alegand colaborarea cu QLT ™, veti obtine: PROFESIONALISM, CALITATE & INOVATIE.

Principala caracteristica care ne defineste ca profesionisti este usurinta de a identifica potentialul candidatilor si capacitatea acestora de a se integra si de a aduce plus valoare echipelor in care vor fi integrati.