Reprezentant vanzari

Electromagnetica Service

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezentarea firmei si ofertei generale de solutii/produse;
Prospectarea pietei si identificarea potentialilor clienti si a nevoilor specifice;
Configurarea solutiei in colaborare cu personalul tehnic, realizarea ofertei comerciale si prezentarea acesteia catre client;
Urmarirea stadiului comenzilor lansate si asigurarea comunicarii cu clientii referitor la comenzile aflate in derulare;
Urmarirea incasarilor pe facturile clientilor din aria de responsabilitate;
Postul prevede telefon, laptop si masina de serviciu;
Oportunitatea de lucru intr-un domeniu de mare actualitate (LED lighting) si cu un portofoliu de produse de inalta performanta;
Perspective reale de dezvoltare in cadrul unei organizatii dinamice, furnizor de sisteme inteligente de iluminare ambientala pentru cladiri de birouri, spatii comerciale si industriale, iluminare stradala.

CERINTE

Studii medii sau superioare, de preferinta tehnice;
Min. 2 ani experienta relevanta in vanzari, de preferat intr-un domeniul cu problematica similara (vanzari echipamente/instalatii electrice de iluminare, incalzire, climatizare, control acces, automatizari pentru cladiri);
Bune cunostinte de operare PC (Excel, World, e-mailing);
Carnet conducere categ.B;
Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
Bune abilitati de vanzare si negociere;
Bune abilitati de lucru cu cifrele;
Persuasiv in atingerea obiectivelor.

BENEFICII OFERITE

comision din vanzari

Societatea comercială S.C. Electromagnetica Service S.R.L. a fost constituită în anul 2001, ca urmare a externalizării Secţiei Service din cadrul Electromagnetica SA. În urma acestui proces societatea nou înfiinţată a păstrat obiectul de activitate avut anterior, la care s-au mai adăugat şi alte domenii.