Reprezentant Tehnic Comercial, Compartiment Used Trucks

CONSULTEAM ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Evidenta stoc in format electronic
2. Deal – File
 Evidenta contractelor de custodie (initiere/expirare)
 Evidenta contractelor de vanzare-cumparare
3. Informare permanenta dealer
 Verifica stocul international si actualizeaza portalul cu oferte specifice
 Informeaza reteaua despre eventualele schimbari in procesul de lucru, preturi, costuri suplimentare, etc.
4. Logistica si supraveghere logistica dealer
 Supravegheaza operatiunile necesare pentru pregatire vehicul (import, omologare)
 Asigura livrarea fizica a autovehicului catre dealer
5. Impunere si mentinere standard de calitate
6. Raportari asupra activitatii

CERINTE

 Studii superioare
 Cunostinte de specialitate: cursuri generale tehnice – auto
 Cursuri speciale: IT
 Permis de conducere: B, C si E
 Cursuri specifice activitatii de vanzari
 Minim 3 ani intr-o pozitie tehnica sau comerciala – domeniul auto
Competente cerute:
 IT Skills + adaptabilitate si capacitate de invatare
 Capabil sa lucreze in echipa
 Orientat spre clienti
 Dispus sa calatoreasca in tara si in strainatate
 Abilitati de negociere, facilitare, mediere
 Constiinciozitate, punctualitate, rigurozitate, atentie la detalii
 Abilitati de rezolvare a problemelor si luarea rapida a deciziilor

BENEFICII OFERITE

Recruiting Agency. ConsulTeam is part of VEDIOR GROUP. We offer our clients a broad range of professional services, including: HR Consulting, Personnel Recruitment, Executive Search, Training , Payroll & Personnel Administration. We seek motivated people whose attitude and problem-solving skills show strong potential for success.