Reprezentant Tehnic Comercial

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Job Connect, companie de recrutare si training locata in Sibiu, cautam pentru clientul nostru, importanta companie multinationala ce produce si comercializeaza echipamente pentru instalatii electrice cu o gama de peste 6.000 de produse persoane pentru ocuparea postului de reprezentant TEHNIC - COMERCIAL in vederea completarii retelei nationale de vanzari.

Persoana care va ocupa acest post va fi responsabil de reteaua de clienti ai companiei si obtinerea de contracte noi. Clientii carora te vei adresa sunt: retele de distributie locale sau regionale prezente in zona acoperita (1), retele de magazine specializate (2) si beneficiari directi sau firme de instalatii electrice (3). In relatia cu clientii vei avea urmatoarele responsabilitati:
- stabilirea contactelor si intalnirilor cu potentialii clienti;
- analiza necesitatilor acestora;
- ofertarea clientilor;
- negocierea valorii contractelor tinand cont de politica de adaos, discount si termene de plata;
- preluarea comenzilor de la client;
- dezvoltarea relatiei cu fiecare client.

In raport cu conducerea companiei:
- vei realiza rapoartele zilnice si saptamanale cu privire la activitatea derulata;
- vei participa la sedintele saptamanale si lunare;
- te vei consulta cu managerul de produs in situatia in care clientul solicita anumite informatii ce necesita o expertiza tehnica superioara;
- vei participa la cursurile de vanzari organizate de conducere impreuna cu firma de training;
- vei participa la sedintele de evaluare periodica a cunostintelor despre produsele comercializate;
- vei participa la cursurile organizate de departamentul tehnic cu privire la introducerea unor produse noi pe piata.

CERINTE

Candidatul ideal:
- are experienta relevanta in domeniul instalatiilor electrice prin care a acumulat cunostinte cu privire la echipamentele folosite in realizarea instalatiilor;
- constituie un avantaj background-ul educational in domeniul tehnic (diploma de electrician sau studii superioare in domeniul electro-tehnic / instalatii electrice)
- detine permis de conducere categoria B;
- cunoaste piata specifica din zona arondata;
- are experienta in comunicarea cu furnizorii sau clientii;
- a fost implicat in negocierea de contracte;
- este pasionat de domeniul vanzarilor;
- are abilitati de prezentare si negociere.

BENEFICII OFERITE

Oferta si beneficii:
- maxim 1800 RON net (salariu de baza)
- masina de serviciu;
- independenta;
- telefon de serviciu si sistem informatic pentru comenzi;
- bonusuri in functie de promotii;
- comision in functie de target si bugetul de cheltuieli / agent.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.