Reprezentant tehnic comercial

Baustoff+Metall s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Promoveaza si vinde produsele companiei in vederea atingerii targetului lunar de vanzari conform bugetului asumat;
•Realizarea planului de vanzari cu conditia respectarii conditiilor contractuale agreate precum si respectarea standardelor de vanzare si politica comerciala;
•Administrarea clienţilor din zona de responsabilitate;
•Prospectarea in permanenta pietei in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor/serviciilor in zona in actioneaza;
•Monitorizarea situatiei rulajului si incasarilor de la client;
•Urmarieste si raspunde de incasarea facturilor emise, face propuneri pentru acordarea limitelor de credit.

CERINTE

Tanar/a dinamic, dornic de afirmare cu o buna capacitate de adaptare si excelente abilitati de comunicare si negociere, planificare si organizare a activitatilor;
Disponibilitate pentru un post cu activitate preponderenta de teren;
• Orientare spre indeplinirea obiectivelor;
• Capacitate de adaptare si asimilare rapida, respectarea termenelor limita;
• Abilitati excelente de vanzare;
• Abilitati de negociere si planificare;
• Abilitati de relationare cu clientii;
••Experienţă în vânzări B2B material de constructii;
•Fluenta in vorbire si tinuta ingrijita.

BENEFICII OFERITE

•Candidatului ideal i se va oferi oportunitatea de a lucra într-o echipa tanara, dinamica precum si posibilitatea de a-si dovedi succesul într-o piaţă extrem de competitivă;
•Training-uri organizate de catre partenerii interni sau externi pentru produsele din portofoliul companiei;
•Se asigura toate instrumentele necesare bunei desfasurari a activitatii: masina de serviciu telefon mobil, mostre, cataloage;
•Salariu motivant (salariu fix si comisioni din vanzari);

Cu o experienta de peste 50 ani la nivel international si o prezenta in peste 16 tari Europene, grupul este prezent in Romania prin subsidiara sa Baustoff+Metall s.r.l.

Compania este un jucator important pe piata furnizorilor de sisteme uscate pentru constructii ( sisteme de gips carton, sisteme de tavane casetate, sisteme de protectii la foc, sisteme de izolatii acustice, , sisteme de pardoseli, etc)